Knihy a publikace Evropského vydavatelství s.r.o.
Evropské vydavatelství


Pod koly dějin - Jiří Kotyk
PARDUBICKÝ KRAJ V PROMĚNÁCH ČASU

Exkluzívní knižní publikace vydaná Evropským vydavatelstvím a ve speciální edici pokřtěná prezidentem České republiky Milošem Zemanem.

Jedná se o kvalitně zpracovanou sto sedmdesáti stránkovou knihu v pevné vazbě, která na křídovém papíře přináší fotografie nejrůznějších zákoutí Pardubického kraje a porovnává je v proudu času. Každá dvoustránka knihy je věnována jednomu z míst, které je zachyceno na historické fotografii, s níž konstrastuje současný snímek. Jednotlivé lokality jsou samozřejmě popsány, nechybí orientační mapa s jejich umístěním v Pardubickém kraji a zeměpisné souřadnice. Texty knihy jsou profesionálně přeloženy také do angličtiny, francouzštiny, němčiny a ruštiny. Úvodním slovem do knihy přispěl i hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Autory soudobých fotografií jsou fotografové Tomáš Kubelka, Luděk Vojtěchovský a Miloš Spáčil. Na podobě knihy se podílela celá řada osobností, za všechny jmenujme architekta Miroslava Řepu nebo historika Jiřího Kotyka.

Vydavatel: Evropské vydavatelství, s.r.o.
ISBN: 978-80-905984-1-6
Počet stran: 170
Vazba: pevná
Cena: 490 Kč vč. DPH

Objednávky na: Evropské vydavatelství, s.r.o., Semtín 80, 533 53 Pardubice; telefon 466 611 139 (v případě zasílání dobírkou bude účtováno poštovné a balné 90 Kč)

Kniha je k dostání v knikupectví Mozaika na nádraží ČD a v knihkupectví Kosmas na Pernštýnském náměstí v Pardubicích.Pod koly dějin - Jiří Kotyk
Kniha Zakladatelé dopravy v českých zemích

Evropské vydavatelství, které vydává celostátní tiskové periodické tituly a v poslední době se zabývá i nakladatelskou činností, začalo v průběhu roku 2016 připravovat unikátní knihu „Zakladatelé dopravy v českých zemích“ - první knihu o Janu Kašparovi, Janu Pernerovi a Josefu Resselovi.

Cílem je připomenout významné postavy našich dějin a zároveň prezentovat Pardubický kraj jako region dopravy a Pardubice jako hlavní město dopravy. Sbírání materiálů o těchto osobnostech, které položily základy rozvoje našemu regionu, je velmi náročné. V roce 2016 probíhaly některé redakční práce, sbírání a studium materiálů, přičemž se o tyto činnosti velmi zasloužily spolky nesoucí jména slavných dopravních osobností, historici a nadšenci aviatiky, železnice či lodní dopravy. Kniha bude k dispozici ve vícejazyčné variantě a měla by sloužit i jako prezentační či dárkový předmět pro významné tuzemské i zahraniční návštěvy. Stejně jako naši knihu Pardubický kraj v proměnách času pokřtil a pochválil prezident ČR Miloš Zeman, požádáme pana prezidenta o slavnostní křest nové publikace v rámci jeho návštěvy regionu.
Předpokládané náklady na tuto knihu se pohybují na úrovni milionu korun.

Pod koly dějin - Jiří Kotyk
HANA A VÁCLAV KRUPKOVI
pardubičtí spolupracovníci SILVER A
LEGENDA A SKUTEČNOST
***
2., rozšířené vydání

autor:    Ph.Dr. Jiří Kotyk, Ph.D.
vydalo:  Evropské vydavatelství s.r.o. v roce 2015 ©
- formát B5, tuhá vazba šitá s přebalem, 192 stran, ČB
cena:     290,- Kč vč. DPH

místa prodeje:
- sídlo Evropského vydavatelství s.r.o. - Semtín 80, 533 53, Pardubice
  Objednávat je možné telefonicky na 466 611 139, 774 145 378.
  V případě zaslání dobírkou bude účtováno +90,- Kč.
  V Pardubicích a blízkém okolí je možný dovoz zdarma po domluvě.

- knihkupectví Mozaika, nádraží ČD Pardubice
- knihkupectví Kosmas, Pernštýnské nám., Pardubice
  O heydrichiádě na Pardubicku bylo už napsáno mnoho knih i odborných studií. Mezi pracemi kvalitními najdeme však do listopadu 1989 i práce dehonestující záměrně t.zv. západní odbdoj. Při hodnocení postav spolupracujícíh s výsadkem SILVER A doposud přežívalo rozpačité a často i podezírající hodnocení manželů Hany a Václava Krupkových, ubytovatelů a spojek tohoto výsadku.
 Teprve společenské změny v listopadu 1989 umožnily nové a komplexnější pohledy na válečné i poválečné osudy této manželské dvojice za obou totalit - nacistické i komunistické. Kotykova práce není účelovým rehabilitačním spisem, ale snaží se klást čtenářům i složité eticko-filozofické otázky vyplývající z podstty totalitních režimů. Ač jsme často z jistých kruhů vybízeni k rozlišování dvou velkých totalit 20. století, metoda Kotykovi práce na poválečných osudech válečných hrdinů ukazuje na potřebu komplexnosti pohledu. Autor vybízí čtenáře ke společnému přemýšlení. Nenabízí jednoduché závěry. Práce je doplněna unikátními fotografickými a dokumentárními přílohami, m.j. i ze soukromých archivů a doslovem zasvěceného badatele Jaroslava Čvančary.

Kniha byla vydána za podpory Pardubického kraje.


Heydrichiáda na Pardubicku - 70 let
SILVER A
a
HEYDRICHIÁDA na Pardubicku
70 let

kolektiv autorů:
PaedDr. Radovan Brož, Mgr. Jiří Štěpánek, Ph.Dr. Jiří Kotyk, Ph.D.

vydalo:  Evropské vydavatelství s.r.o. v roce 2012 ©
- formát B5, měká vazba V1, 44 stran, ČB
cena:     60,- Kč vč. DPH

místa prodeje:
- sídlo Evropského vydavatelství s.r.o. - Semtín 80, 533 53, Pardubice
  Objednávat je možné telefonicky na 466 611 139, 774 145 378.
  V případě zaslání dobírkou bude účtováno +50,- Kč.
  V Pardubicích a blízkém okolí je možný dovoz zdarma po domluvě.

- Klub přátel Pardubicka
 Pubikace byla vydána u příležitosti sedmdesátiletého výročí hrdinských činů výsadku SILVER A a všech jejich spolupracovníků. Stejně tak i u příležitosti represí a poprav vyplývající z následné odvety německé strany.
   Na  44 stranách je pospán průběh výsadku SILVER A, představení spolupracovníků výsadku, seznámení s pietními místy připomínající dějinné skutečnosti té doby, seznam všech popravených na pardubickém Zámečku a osudy pamětníků přeživších nástrahy války.

Kniha byla vydána za podpory Statutárního města Pardubice a Městského obvodu Pardubice V.

heydrichiáda Pardubice Pardubicko Silver A Kotyk Jiří Hana a Václav Krupkovi Pod koly dějin Evropské vydavatelství

© Evropské vydavatelství s.r.o. 2016